Website last updated: 21 Dec 2014 @ 13:51

Fixtures & Results

Sun 20 Sep, 2009 | 01.Under 21 Premier Division (Under 21's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Horden CW 1 - 3 Whickham Fellside PAUL NEWHOUSE
Humbledon FC 1 - 2 Whickham FC COLIN PURVIS
Plains Farm 1 - 0 Sunderland Stadium FC KEN BARKER
Seaham Red Star Reserves 2 - 2 Stockton West End JOHN McGHIN
Silksworth FC 2 - 1 Spennymoor Town FC S FRANCHI
Waldridge Park 5 - 0 Washington Juniors MALCOLM ELLIOTT

Sun 20 Sep, 2009 | 04.Under 17 Premier Division (Under 17's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Hebburn Clock Juniors 2 - 3 Gateshead FC MARK SWINNEY

Sun 20 Sep, 2009 | 05.Under 17 First Division (Under 17's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Washington Juniors 3 - 0 Grindon Tigers CHRIS HAMILTON
Whiteleas Pascoe 6 - 3 Fulwell Juniors ANTHONY STEADMAN

Sun 20 Sep, 2009 | 06.Under 17 Second Division (Under 17's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Blackfyne Juniors 2 - 2 Ryton FC TIM CAMSELL
Deerness Valley 1 - 2 Waldridge Park ALEX NEWMAN
Waldridge Park Whites 4 - 1 Burnmoor Juniors NORMAN GUY

Sun 20 Sep, 2009 | 07.Under 16 Premier Division (Under 16's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Lumley FC 4 - 3 Jarrow FC TOMMY BULMER
Redby 2 - 2 Hetton Boys DENNY MOLE
Ryhope CW 1 - 0 Birtley Town CARL ROBSON
Thorney Close 0 - 4 Lambton Street ADAM URWIN
Tunstall FC 1 - 0 Willington Youth RAY HUNTER

Sun 20 Sep, 2009 | 08.Under 16 First Division (Under 16's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Durham County 0 - 5 Gateshead Redheugh Boys IAN ROSS
Grindon Youth FC 0 - 2 Cleveland Hall JOHN THIRLWELL
Hilda Park FC 3 - 2 Boldon Colts ROBERT BEST
Penshaw Braves 1 - 6 Beamish FC CHRIS HAMILTON
Seaburn FC 7 - 1 Wheatley Hill Rockets JULIE McDONNELL
Swalwell Juniors 0 - 3 Washington Albany Boys SHAUN STONEHOUSE

Sun 20 Sep, 2009 | 09.Under 16 Second Division (Under 16's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Harraton Athletic FC 5 - 1 Durham City Soccerena ANDREW EBDALE
Hebburn Town Juniors 3 - 3 Dawdon Welfare Juniors RAY POTTS
Hilda Park Panthers 0 - 2 Byers Green Boys LUKE RYAN
Houghton Albion FC 0 - 4 Blaydon FC FRANK O'NEIL
Sheriff Hill 1 - 8 Felling Magpie Whites PETER O'NEIL
Spennymoor Boys 6 - 3 Walker Central LEE BLANEY

Sun 20 Sep, 2009 | 10.Under 16 Third Division (Under 16's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Deerness Valley 1 - 3 St Josephs ALEX NEWMAN
Raich Carter Centre 2 - 7 Felling Magpie Blacks STEVE BIRKETT
Washington Wanderers 5 - 2 Blackfyne Athletic JOE DAVISON
Whickham Fellside 7 - 5 Leam Rangers K.R. THOMPSON
Whitburn & Cleadon 6 - 1 Consett AFC Juniors IAIN ANDERSON
Winlaton AFC 1 - 5 Wrekenton Nou Camp TERRY GREENER

Sun 20 Sep, 2009 | 11.Under 15 Premier Division (Under 15's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
New Town FC 2 - 1 Boldon Colts JOHN GRAY
Redby 0 - 3 Fulwell Juniors COLIN PURVIS
Washington United 0 - 9 Willington Youth BARRY BATEY

Sun 20 Sep, 2009 | 12.Under 15 First Division (Under 15's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Lambton Lions United 5 - 4 Durham County ADAM SINCLAIR
Murton Glebe Centre 3 - 2 Durham City Soccerena S FRANCHI
Redhouse CA 1 - 2 Birtley Town
Southmoor Juniors 0 - 8 Spennymoor Boys ANTHONY HARBOTTLE

Sun 20 Sep, 2009 | 13.Under 15 Second Division (Under 15's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Farringdon Detached 8 - 0 Easington Kestrels BARRY POULTER
Ford & Hylton 7 - 1 Durham Athletic KEVIN McKITTERICK
Hilda Park Scorpions 3 - 2 Deerness Valley KEVIN CROFT
Peterlee Helford United 3 - 2 East Boldon Wanderers JAMES KELLY
Seaham Magic United 1 - 2 Ryhope CW JOHN OLIVER

Sun 20 Sep, 2009 | 14.Under 15 Third Division (Under 15's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
East Durham Eagles 4 - 4 Consett AFC Cobras WILLIAM RUSSELL
Houghton Albion Reds 8 - 1 Bowburn Athletic FC PAUL SCOTT
Leam Rangers 1 - 2 AFC Wearside MARK LAIDLAW
Northside United FC 6 - 5 Durham County Cougars MATTHEW CORRIE
SAFC Foundation Cougars 5 - 2 Waldridge Park PHIL DORWARD
Swalwell Swifts 1 - 11 Belasis Juniors SHAUN STONEHOUSE

Sun 20 Sep, 2009 | 15.Under 14 Premier Division (Under 14's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Boldon Colts 3 - 3 Washington United PAUL McSWEENEY
Easington Falcons 3 - 9 Swalwell Swifts PAUL SCOTT
Fulwell FC 4 - 0 Seaburn FC JOHN HARKESS
Hilda Park FC 4 - 2 Riverside RAR ALAN CLARK
Lambton Lions 0 - 6 Redby ADAM MORRIS

Sun 20 Sep, 2009 | 16.Under 14 First Division (Under 14's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Byers Green FC 2 - 4 Tyneside Juniors SHANE SUGDEN
Coxhoe United 0 - 3 St Josephs DANIEL DODSWORTH
Durham City Soccerena 2 - 4 South Tyneside Dragons GORDON BONE
Durham County 7 - 0 Lumley FC MICHAEL JOHNSON
Herrington Blues 1 - 4 Southmoor Juniors MICHAEL WATT
Houghton Albion FC 6 - 2 Lambton Lions United MICHAEL WATT

Sun 20 Sep, 2009 | 17.Under 14 Second Division (Under 14's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Birtley Town 2 - 4 Wolsingham Football AC FRANK O'NEIL
Blackfyne Blues 2 - 5 Tyneside Pumas JACK WILLIAMSON
Blackfyne Juniors 1 - 3 Southwick Boys TIM CAMSELL
Brandon United 3 - 1 Ryhope CW JAMES BRAMLEY
Hebburn Town Juniors 5 - 3 Hylton Castle ANDREW GREWCOCK

Sun 20 Sep, 2009 | 18.Under 14 Third Division (Under 14's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Durham County Panthers 0 - 11 Whitburn & Cleadon IAN ROSS
Fatfield FC 0 - 4 Seaburn Blues RYAN GIBSON
Roker Rangers 3 - 1 Sunderland Nissan Dynamos NAME UNREADABLE

Sun 20 Sep, 2009 | 19.Under 13 Premier Division (Under 13's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Durham County 1 - 1 Easington Buzzards
Plains Farm Yellows 0 - 3 Swalwell Swifts KAYE DIXON

Sun 20 Sep, 2009 | 20.Under 13 First Division (Under 13's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Humbledon 2 - 3 Deerness Valley DARREN FROSTWICK

Sun 20 Sep, 2009 | 24.Under 12 Premier Division (Under 12's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
East Durham 2 - 3 Whitburn & Cleadon STEVE BIRKETT
Elemore Boys 3 - 3 Swalwell Swifts DAVID HANSON
Fulwell FC 2 - 0 Silksworth Boys ANTHONY ELEY
Middleton Rangers FC 1 - 2 Riverside RAR GEOFF JOHNS

Sun 20 Sep, 2009 | 25.Under 12 First Division (Under 12's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Boldon Colts 1 - 15 South Tyneside Rangers CONNOR HARLE
Durham Athletic 1 - 3 Grindon Boys TERRENCE BOYLE
Willington Youth Blues 1 - 0 Waldridge Park Reds

Sun 20 Sep, 2009 | 26.Under 12 Second Division (Under 12's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Birtley Town 1 - 5 Whitburn Juniors MICK BIRD
Deerness Valley Thunder 5 - 3 Washington United Whites LUKE COAD
Houghton Albion FC 4 - 0 Plains Farm Blues NOT NAMED
Wheatley Hill Rockets 3 - 3 Boldon United FC P HILTON

Sun 20 Sep, 2009 | 27.Under 12 Third Division (Under 12's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Cleveland Hall 7 - 1 Whickham Fellside PHIL CLAYTON
Gateshead FC 8 - 1 Sunderland Nissan Roma IAN GUNN
Humbledon Youth 10 - 1 South Tyneside FC Rovers AARON CROFT
Ryhope CW 12 - 0 Shotton Jets KEN BARKER

Sun 20 Sep, 2009 | 28.Under 12 Fourth Division (Under 12's)

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Blackfyne Juniors 2 - 4 Wolsingham Football AC BENJAMIN CAMSELL
Bowburn Youth 7 - 6 Tyneside Juniors ADAM DODSWORTH
Catchgate Community 3 - 5 Real Athletic E BURNS
Felling Magpies 3 - 3 New Town FC ELLIOTT HAILS

Sun 20 Sep, 2009 | U11 League Cup sponsored by Leam Rangers (Under 11's) | Round 1

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Blackfyne Devils 0 - 1
Riverside FC JACK WILLIAMSON
Brandon Braves 2 - 5
South Shields Youth NAME UNREADABLE
Bye -
Redhouse CA
Chester Athletic Lions 0 - 10
Durham City Soccerena Barca CHRISTOPHER PARKER
Durham City Soccerena Dynamos 0 - 8
Whiteleas Predators GORDON BONE
Durham City Soccerena Lyon 0 - 2
Durham County Colts GORDON BONE
Durham County 0 - 2
Easington Eagles JOHN SCULLION
Durham County Cougars 0 - 11
Deerness Valley GAVIN MARSHALL
Easington Colliery AFC 11 - 0
Lumley FC DANIEL GRAHAM
Gateshead FC 5 - 3
Hilda Park FC IAN BURNETT
Gateshead Redheugh Boys 15 - 1
Tyneside Juniors
Humbledon Youth 3 - 5
Hetton Lyons MICHAEL HACKETT
Jarrow FC Vipers 11 - 1
Plains Farm Yellows AIDEN FITTIS
Lakeside Boys 3 - 2
Plains Farm Blues CONNOR SLEE
Monkton FC 14 - 0
Riverside Boys JORDAN STEPHENSON
Newtown Jaguars 1 - 4
Byers Green
Redby Reds 1 - 2
Lambton Lions TERRY WARD
Rutherford AFC 0 - 12
Felling Magpies PHILIP GUARD
Ryhope CW 3 - 2
Harraton Athletic MATTHEW CORRIE
Seaburn FC 1 - 5
Washington United Leopards NOT NAMED
Seaham Magic Juniors 6 - 1
Willington Youth Whites
Shotton Colts 0 - 1
Annfield Plain
South Shields Tigers 6 - 1
Birtley Town LUKE HOLLAND
South Tyneside FC 2 - 0
Leam Rangers BARRY ROBERTS
St Josephs 3 - 4
Peterlee Helford BARRY POULTON
Swalwell Juniors 2 - 0
Cleveland Hall STEVE McGURK
Tunstall FC 1 - 0
Winlaton Juniors
Tyneside United FC 2 - 1
Waldridge Park Reds JOE MOORE
Waldridge Park Blues 5 - 1
SAFC Foundation Whites LAUREN SMITH
Washington Juniors 0 - 14
Houghton Albion FC WILLIAM RUSSELL
Washington Juniors Blacks 0 - 9
Grangetown JOSEPH BELL
Willington Youth Blues 2 - 0
Redby Whites LUKE COAD

Sun 20 Sep, 2009 | U17 League Cup sponsored by Durham County FC (Under 17's) | Preliminary Round

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Bowburn Youth 2 - 4
Whitburn & Cleadon PETER COOK
Catchgate FC 0 - 10
Horden Catholic Club
Durham City Soccerena 0 - 3
Hartlepool Chester FC GORDON BONE
Lambton Lions Hays 2 - 3
Consett AFC Juniors ADAM SINCLAIR
Peterlee Town Youth FC 0 - 5
Swalwell Juniors DAVID WATSON
Ryton FC 1 - 0
Jarrow St Bedes
Shildon Railway Juniors 4 - 0
Seaham Rovers TOMMY LYE
South Shields Cauldwell Villains 2 - 5
South Tyneside Wasps PAUL THOMPSON
South Shields Raiders 6 - 1
Hetton Lyons FC TESS COOPER
South Shields Scorpions 1 - 6
Southmoor Juniors PAUL JOHNS
Sunderland Nissan 4 - 6
Byers Green Youth W BURRELL

Sun 20 Sep, 2009 | U18 League Cup sponsored by Waldridge Park (Under 18's) | Preliminary Round

Home Score Away Kick-off Referee Venue Report
Ford & Hylton 2 - 2
Grange Park STEVE McGURK
Houghton Albion FC 2 - 5
Chester Athletic Warriors KEVIN CROFT
Riverside FC 2 - 3
Durham Athletic MALCOLM ELLIOTT
Silksworth FC 2 - 7
Jarrow FC DAVID WATSON
South Shields Azzurri 1 - 0
Ryhope CW
Southmoor Juniors 7 - 4
Rutherford AFC ANTHONY HARBOTTLE
St Josephs 1 - 6
Shields United ROBIN RAYNOND
Waldridge Park Whites 2 - 3
Redby DEREK ROBINSON
Washington Juniors 2 - 1
Lambton Lions NAME UNREADABLE
Wearside Wanderers 3 - 10
Beamish FC
Key: H = Home win | A = Away win | P = Postponed fixtures
Sponsors
Win a new Nike kit and a supply of sports nutrition products!

We're giving one lucky squad a new Nike kit and a supply of Bio-Synergy's award-winning sports nutrition products. What a fab festive giveaway!

The Lucozade Sport Kit-Out Project has landed!

From match day kits to training gear and equipment. Lucozade Sport has teamed up with Club Website to give your team the edge.

Sign up today!

Our fresh new website design is packed full of top features and every tool needed to manage your club online.